Katarzyna MazurKatarzyna Mazur – wokalistka, studentka klasy śpiewu Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz logopedii i kognitywistyki na Uniwersytecie Śląskim.

Swoją muzyczną przygodę zaczynała w klasie fortepianu PSM I st. w Gliwicach. Wokalną działalność zaczęła od strony klasycznej pod okiem dr hab. Sabiny Olbrich-Szafraniec. Po wielu latach śpiewania w chórze dołączyła do Zespołu Jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie zakochała się w śpiewie jazzowym i rozrywkowym. Z Zespołem tym występowała wielokrotnie jako solistka na festiwalu Jazz w Ruinach oraz wielu koncertach na Śląsku. Współpracowała również z Orkiestrą Milliana oraz współtworzyła zespół jazzowy Pokłosie Chaosu. Obecnie tworzy autorski materiał muzyczny w duecie z Janem Wójcikiem.

Uczestniczyła w licznych warsztatach wokalnych oraz konferencjach naukowych, gdzie miała szansę uczyć się od nauczycieli takich jak: Daniel Zangger-Borch, Rocio Guitard, Hubert Noe, Kenneth Bozemann.

Interesuje się fizjologią i emisją głosu oraz psychologią, co zainspirowało ją do podjęcia studiów logopedycznych oraz rozwoju w technikach wokalnych MIX i Flow Phonation.

Najlepiej czuje się w subtelnych stylach, takich jak blues, jazz ballad, indie, soft pop, poezja śpiewana, ale nie unika też bardziej energetycznych brzmień.

Powrót na stronę główną.