EWA MAJCHERCZYK

Wyróżniona najważniejszą ogólnopolską nagrodą teatralną im. Jana Kiepury – w kategorii – Najlepsza Śpiewaczka Operowa w 2018 roku. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Dwukrotna stypendystka Laboratorio Toscano Lirico – Opera Studio we Florencji, zdobywczyni wielu konkursów wokalnych.

Zadebiutowała w 2008 roku w Operze Śląskiej, gdzie od tego czasu kreowała około 30 ról pierwszoplanowych zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym.

Międzynarodowa kariera zawiodła ją na sceny operowe w Europie, gdzie współpracowała z renomowanymi teatrami m.in. w Dessau, Wilnie, Palermo, Bergamo, Novarze, Lucca, Ravennie, Rzymie, Livorno, Pizie, Mantui i Stuttgarcie, Brukseli. Ponadto koncertowała na estradach i salach koncertowych Niemiec, Włoch, Belgii, Francji, Holandii, Czech, Danii, Hiszpanii, Litwy oraz Słowacji i Wielkiej Brytanii. W 2016 roku podjęła współpracę z Operą Narodową w Warszawie. W 2016 roku nagrała płytę “Cancion” , a w lipcu 2019, nagrodzoną Złotym Feniksem płytę z mszami Es-dur, des-dur i d-moll Stanisława Moniuszki.

W 2017 roku została laureatką wyróżnienia “Twórcy Kultury Śląskiej”.

Jako artystka wszechstronna, Ewa Majcherczyk nie ogranicza się do opery. Współpracuje z muzykami takimi jak Marcin Masecki i Jan Emil Młynarski. Występowała także w filmach Jana Komasy i Lecha Majewskiego.

Uczestniczyła w wielu kursach u wybitnych artystów takich jak Teresa Żylis Gara, Simone Alaimo, Izabella Kłosińska, Jacek Laszczkowski i in.

Zajęcia w szkole śpiewu Singart, oprócz zgłębiania techniki wokalnej Ewa Majcherczyk rozszerza o naukę dykcji oraz interpretację tekstu, monologu aktorskiego.
Posiadając wieloletnie doświadczenie sceniczne wynosi, przekazuje swoim uczniom cenną wiedzę dotyczącą przeciwdziałania tremie, opanowania kontroli nad ciałem, skupienia uwagi, zarządzania psychiką oraz stosowania technik aktorskich, co jest absolutnie kluczowe w trakcie występów na estradzie czy też scenie teatralnej.

Powrót na stronę główną.