KATARZYNA MAZUR

Wokalistka, logopedka i kognitywista, studentka klasy śpiewu Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Swoją muzyczną przygodę zaczynała w klasie fortepianu PSM I i II st. w Gliwicach. Wokalną działalność zaczęła od strony klasycznej pod okiem dr hab. Sabiny Olbrich-Szafraniec. Po wielu latach śpiewania w chórze dołączyła do Zespołu Jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach, gdzie zakochała się w śpiewie jazzowym i rozrywkowym. Z Zespołem tym występowała wielokrotnie jako solistka na festiwalu Jazz w Ruinach oraz wielu koncertach na Śląsku. Współpracowała również z Orkiestrą Milliana oraz współtworzyła zespół jazzowy Pokłosie Chaosu. Obecnie tworzy własny materiał muzyczny.

Uczestniczyła w licznych warsztatach wokalnych oraz konferencjach naukowych, gdzie miała szansę uczyć się od nauczycieli takich jak: Daniel Zangger-Borch, Rocio Guitard, Hubert Noe, Kenneth Bozemann.

Prezeska koła Obywatelki/Obywatele Świata Sztuki – zrzeszającego artystów-naukowców w środowisku akademickim Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Interesuje się fizjologią i emisją głosu oraz rehabilitacją zaburzeń głosu, co zainspirowało ją do podjęcia studiów logopedycznych oraz rozwoju w technikach wokalnych MIX i Flow Phonation.

Najlepiej czuje się w subtelnych stylach, takich jak blues, jazz ballad, indie, soft pop, poezja śpiewana, ale nie unika też bardziej energetycznych brzmień.

Powrót na stronę główną.