MARTA PRACOWNIK

 Wokalistka, logopeda, aktorka scen muzycznych. Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Logopedia.

Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej w Stalowej Woli w klasie fortepianu. Przez wiele lat występowała na scenach z zespołem wokalnym SONARE.

Na co dzień pracuje jako logopeda w śląskich przedszkolach oraz w Śląskim Centrum Logopedycznym, gdzie prowadzi terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych. Szczególnie interesuje się zagadnieniami związanymi z terapią miofunkcjonalną, terapią wad wymowy oraz logopedią artystyczną.

Występuje w spektaklach muzycznych dla dzieci współpracując z Agencją Artystyczną PRYM ART oraz Teatrem Moich Marzeń. Jest również instrumentalistką i autorką piosenek. Obecnie pracuje nad wydaniem własnego materiału muzycznego.

Regularnie uczestniczy w szkoleniach i warsztatach dotyczących pedagogiki wokalnej, fizjologii głosu, logopedii i pracy z ciałem. (m.in. Międzynarodowe Seminaria Naukowe GŁOS-CIAŁO-EKSPRESJA, Pedagogika Wokalna XXI wieku, Trener Akademii Oddechu, Miogopedia i inne)

Najlepiej czuje się w utworach z gatunku poezji śpiewanej, piosenki autorskiej, aktorskiej i musicalowej.

Powrót na stronę główną.