Tematyka i sylwetki prowadzących

 

 

Zajęcia aktorskie

Prowadzący: Michał Musioł

Zajęcia z interpretacji piosenki, dykcji oraz podstawy zachowań scenicznych mają pokazać uczestnikom, jak wiele radości można czerpać z bycia na scenie lub estradzie. Zyskując świadomość własnych zachowań, młody artysta będzie w stanie lepiej i dokładniej przekazać publiczności swoją interpretację utworu, oraz uczucia i emocje jakie mu towarzyszą.

Nauka przez zabawę, zapewnienie stałej aktywności uczestnikom zajęć, a także ukazywanie im ich własnych atutów oraz nakreślanie właściwych kierunków i wypracowywanie prawidłowych zachowań scenicznych pozwolą na aktywną naukę oraz otwarcie emocjonalne.

Nabycie umiejętności wyrażania emocji jest ważnym procesem w rozwoju młodego człowieka, nie tylko artysty. Jak czytamy w artykule “Wyrażanie emocji poprzez zajęcia teatralne” (https://jestesmama.pl/wychowanie/wyrazanie-emocji-poprzez-zajecia-teatralne/): “Teatr pozwala pracować nad uczuciami, pogodzić się z nimi i je uzewnętrznić”.

Zajęcia aktorskie prowadzi Michał Musioł.
Aktor i wokalista mający ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. W swojej pracy artystycznej nigdy nie bał się nowych wyzwań, na stałe współpracując z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, koncertując w kraju i za granicą, a także występując w telewizji i grając w filmach oraz reklamach. Prywatnie – tata trójki dzieci.

 

Cena: 150 zł za miesiąc / dla uczestników zajęć indywidulanych: 130 zł za miesiąc.
Cena jest kwotą uśrednioną i nie zmienia się w miesiącach, kiedy zajęć jest mniej z powodu feriii i świąt.
Czas trwania zajęć: 90 minut (2 godziny lekcyjne)
Termin: wtorki, godz. 17:30 – 19:00

 

*****************************************************************************************************

 

Zespół wokalny

Prowadząca: Dominika Wiśniewska

Umiejętność pracy w zespole to jedna z najważniejszych “sprawności”, jakie powinien posiadać każdy młody muzyk.
Podczas zajęć zespołu wokalnego pracujemy nie tylko nad poprawną emisją głosu i interpretacją piosenek: pojawiają się również elementy choreografii czy ruchu scenicznego, ponieważ w ramach naszych zajęć przygotowujemy się do koncertów!
Uczestnicy będą pracować jak na profesjonalnych próbach, a w repertuarze pojawią się utwory solowe z towarzyszeniem chórku, duety czy piosenki w całości zespołowe.

Warto również dodać, że – po trudnym czasie pandemii – teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy aktywności w grupie i integracji z ludźmi. Nie od dziś wiadomo, że grupowe działania artystyczne takie jak śpiewanie, granie czy improwizacja są jednymi z najskuteczniejszych form działań integracyjnych, co wielokrotnie potwierdzono naukowo (dla zainteresowanych załączamy link do artykułu: http://psychoterapia-muzykoterapia.com.pl/?pl_spiewanie-w-duzych-grupach-przyspiesza-proces-integracji-z-ludzmi,62 ).
Dlatego też, poza walorami muzycznymi, każdy z pewnością skorzysta z muzykoterapeutycznych benefitów zespołu wokalnego, a dodamy jeszcze, że świetnie się składa, bo prowadząca jest absolwentką Muzykoterapii w katowickiej Akademii Muzycznej.

Zespoły wokalne poprowadzi Dominika Wiśniewska.
W trakcie swojej pracy jako pedagog wokalny miała przyjemność pracować już z kilkoma zespołami, z którymi zrealizowała koncerty m.in. z muzyką filmową, polskimi przebojami lat 2000, utworami z gatunku gospel czy hitami lat 80’. Praca z grupą jest dla niej niezwykle inspirująca – uwielbia magię tkwiącą w harmoniach wokalnych, chętnie aranżuje nieoczywiste piosenki na repertuar grupowy i po prostu… kocha pracować z twórczymi ludźmi.

Jeśli chcesz sprawdzić się w roli solisty i chórzysty, poznać tajniki ruchu scenicznego i poznać nową grupę przyjaciół, z którymi będziesz realizować wspólny cel – zapraszamy!

 

Cena: 150 zł za miesiąc / dla uczestników zajęć indywidulanych: 130 zł za miesiąc.
Cena jest kwotą uśrednioną i nie zmienia się w miesiącach, kiedy zajęć jest mniej z powodu feriii i świąt.
Czas trwania zajęć: 90 minut (2 godziny lekcyjne)
Termin: środy, godz. 17:30 – 19:00

 

*****************************************************************************************************

 

Zasady muzyki rozrywkowej

Prowadzący: Dawid Patalong

Jak zrozumieć muzykę rozrywkową?
Dlaczego tak często zdarza się, że piosenki różnych wykonawców są do siebie tak podobne? Jak to się dzieje, że czasem proste piosenki stają się hitami, a bardziej zaawansowane słuchane są przez mniejszą publiczność? Jaki jest przepis na hit?

Większość ludzi słysząc termin „teoria muzyki” ma gęsią skórkę i mówi „to nie dla mnie”. Prawda jest taka, że znajomość zasad muzyki otwiera drzwi do zrozumienia popularnych trendów, aktywnego słuchania i, co najważniejsze, tworzenia własnych hitów.

Na naszych zajęciach uczestnicy poznają zasady muzyki w bardzo przyjemnej i zabawnej formie, a co najistotniejsze – od praktyki do teorii, a nie – jak w szkołach muzycznych – od teorii do praktyki.
Pentatonika? Trudne słowo, a taka prosta sprawa. Skale modalne? Wszyscy ich używają, a czasem nawet o tym nie wiedzą. Albo to: „vi IV I V” 🙂 Wygląda znajomo? Nie? A to schemat, na którym opiera się co najmniej 30 znanych hitów.

W trakcie naszych zajęć uczestnicy nauczą się słuchać aktywnie, czyli rozumieć muzykę. Tak jak w szkole uczą się języka angielskiego czy hiszpańskiego i rozumieją teksty piosenek, tak po naszych zajęciach poznają język muzyki i będą rozumieć samą muzykę. I będą gotowi, jeśli będą chcieli, tworzyć własne przeboje.

Zajęcia prowadzi Dawid Patalong.
Jako nauczyciel i instruktor ma ponad 20-letnie doświadczenie w przekazywaniu trudnych i skomplikowanych pojęć w sposób prosty, zrozumiały i zabawny. Od 2 lat prowadzi na platformie TikTok kanał z poradami muzycznymi i nie tylko (TipyPata na TikToku), ma około 80 tysięcy obserwujących i ponad milion polubień krótkich, minutowych porad muzycznych. Prywatnie – tata młodego zdolnego perkusisty.

 

Cena: 150 zł za miesiąc / dla uczestników zajęć indywidulanych: 130 zł za miesiąc.
Cena jest kwotą uśrednioną i nie zmienia się w miesiącach, kiedy zajęć jest mniej z powodu feriii i świąt.
Czas trwania zajęć: 90 minut (2 godziny lekcyjne)
Termin: czwartki 17:00-18:30

Powrót na stronę główną