ZUZANNA BINIEK

Pierwsze kroki muzycznej edukacji stawiała w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie, w której uczyła się gry na fortepianie i śpiewu solowego. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach studiując edukację muzyczną oraz dyrygenturę chóralną.

Podstaw techniki MIX zaczęła uczyć się pod kierunkiem Grażyny Dzwonowskiej. W maju 2022 roku ukończyła Kurs “Pedagogika wokalna XXI wieku” szkoląc się u Dominiki Płonki, Pauliny Kujawskiej oraz Piotra Markowskiego. Uczestniczyła również w Międzynarodowych Seminariach Naukowych “GŁOS-CIAŁO-EKSPRESJA” podczas których czerpała wiedzę od nauczycieli takich jak Kim Chandler, Jacob Lieberman, Johan Sundberg i Janice Chapman.

Od lat pracuje z dziećmi. Doświadczenie zdobywała m. in. w chorzowskiej i gliwickiej szkole muzycznej, jako nauczycielka przedmiotów teoretycznych oraz w Studio “Maciej” w Zabrzu, jako instruktorka śpiewu na zajęciach solowych i zespołowych. Wielokrotnie była wychowawczynią na obozach artystycznych dla dzieci.

Uwielbia pracę zarówno z młodymi jak i dorosłymi adeptami sztuki wokalnej, podziwia różnorodność głosów, osobowości i gustów muzycznych. Najlepiej czuje się w gatunkach takich jak jazz, soul i blues. Największą satysfakcję sprawia jej tworzenie aranżacji dla zespołów wokalnych.

Wolne chwile spędza na łonie natury. Szczególnym sentymentem darzy długie, górskie wędrówki. Przemierzając beskidzkie szlaki odnajduje spokój i wytchnienie. Przygotowuje się również do egzaminu na przewodnika beskidzkiego.

Słowa “jesteś lekiem na całe zło” dedykuje MUZYCE 🙂

Powrót na stronę główną.